Fraktal na stulecie
środa, 03 kwietnia 2019 13:21

Towarzystwo Matematyczne w Krakowie zostało założone 2 kwietnia 1919r. i następnie przekształciło się w Polskie Towarzystwo Matematyczne (PTM). By upamiętnić ten dzień, w ramach projektu Rok matematyki 2019, układaliśmy Trójkąt Sierpińskiego właśnie 2 kwietnia, dołączając się tym samym do ogólnopolskiego projektu „Fraktal na stulecie”. Postanowiliśmy zmierzyć się z jego piątym etapem konstrukcji, w którym wzięło udział 243 uczniów i nauczycieli. Koordynatorzy projektu wraz z uczniami koła grafików komputerowych wcześniej oznakowali miejsce układania fraktala na hali sportowej.

O fraktalach uczniowie dowiedzieli się dużo wcześniej na swoich lekcjach matematyki.  28 marca odbyła się również lekcja otwarta poprowadzona przez koordynatorów projektu o fraktalach połączona z warsztatami, na których uczniowie budowali z papieru piramidy Sierpińskiego. Pojawiły się także gazetki na korytarzach i w sali matematycznej na temat fraktali i polskich matematyków.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wysiłek by uczcić setną rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 13:42