Prelekcja o segregacji śmieci i ochrony powietrza
środa, 20 marca 2019 18:34

W dniu 20 lutego Urząd Gminy Gnojnik gościł dzieci z koła rozwijającego zainteresowania do którego należą uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej w Gnojniku. Opiekunem grupy jest Pani mgr Izabela Linca.

Dzieci uczestniczyły w prelekcji na temat segregacji śmieci i ochrony powietrza. Prelekcja została przeprowadzona w sposób interaktywny, poprzez wspólną segregację specjalnie do tego przygotowanych śmieci oraz rozwiązywanie rebusów, dzięki czemu dzieci utrwaliły sobie zasady selektywnej zbiórki odpadów. Ponadto uczestnicy spotkania poznali proste sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej i wody. Poruszono także temat niskiej emisji pyłów i szkodliwych gazów wspólnie zastanawiano się nad sposobami walki z zanieczyszczeniami powietrza.

https://www.gnojnik.pl/aktualnosci/inne/prelekcja-na-temat-segregacji-smieci-i-ochrony-powietrza.html