Dzień liczby π
niedziela, 17 marca 2019 09:59

14 marca, w ramach projektu ROK MATEMATYKI 2019, świętowaliśmy w naszej szkole DZIEŃ LICZBY π.  Liczba i jej rozwinięcie dziesiętne zostało umieszczone na przewiązce.

Uczniowie z koła grafików komputerowych przygotowali szereg atrakcji, by uczcić ten dzień.

Klasy 4- 3 gim uczestniczyli w zajęciach składających się z dwóch części.

Pierwsza miała na celu przybliżenie uczniom liczby i jej historii. Dodatkowo po skończonej części uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w quizie. Zwycięzca quizu każdej klasy otrzymał bon podarunkowy w postaci jednorazowego zwolnienia z pisania kartkówki z matematyki w dowolnym terminie.

Druga część dotyczyła wszechobecnej matematyki. Na 10 stanowiskach umieszczonych na przewiązce można było się przekonać, że matematyka jest wszędzie..

..w kuchni, na talerzu, w szklance, w portfelu. Bez matematyki nie upieczesz ciasta. Matematyka towarzyszy nam w naszej garderobie, w naszych ubraniach, których tworzenie wymaga kreatywności i precyzji. Mecz piłkarski, gra w karty, kości, go czy w chińczyka, układanie kostek domino, a nawet rzut monetą, ma w sobie matematyczne wymiary. Matematyka jest niezbędna przy projektowaniu domu, czy przy budowie czegokolwiek. To ona uruchamia wyobraźnię, włącza nasze logiczne myślenie. A najlepszym dowodem na jej istnienie jest natura.

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2019 14:47