Targi edukacyjne
poniedziałek, 25 lutego 2019 12:22

Już wkrótce ósmoklasiści i gimnazjaliści staną przed trudnym wyborem: jaką szkołę wybrać?, gdzie kontynuować naukę?

Niektórzy uczniowie są już zdecydowani, wiedzą, kim w przyszłości chcieliby zostać. Jest też grupa osób wahających się. Aby ułatwić im dokonanie właściwego wyboru, każdego roku Starostwo Powiatowe w Brzesku organizuje targi edukacyjne. Mają one na celu prezentację dorobku szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego.

Na imprezie prezentują się szkoły z Brzeska, Szczurowej, Łysej Góry i Czchowa. Codziennie targi odwiedzają uczniowie gimnazjów oraz ósmoklasiści  i zapoznają się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych. Taka forma prezentacji z pewnością pomoże im w wyborze dalszego kierunku kształcenia się. Jest to doskonała okazja porozmawiać ze starszymi kolegami, zapytać o warunki nauki, bazę lokalową itd.

Oprócz szkół ponadgimnazjalnych swoją ofertę prezentują: OHP w Brzesku, Urząd Pracy w Brzesku, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Brzesku, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Łysej Górze.

Po zapoznaniu z ofertą edukacyjną nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, czyli popularną „Zielonkę”. W roli przewodniczek wystąpiły uczennice klasy hotelarskiej: Ania i Beata. Obejrzeliśmy zajęcia w pracowniach: mechanicznej, stolarskiej, gastronomicznej, hotelarskiej, mechatronicznej. Nauczyciele i uczniowie opowiadali o zajęciach, zachęcali do wyboru wybranych  profilów kształcenia.

Już wkrótce nasi uczniowie udadzą się do Zespołu Szkół w Czchowie i zobaczą na własne oczy jak wygląda nauka w tamtejszej szkole.

Poprawiony: poniedziałek, 25 lutego 2019 13:00