Walentynki w naszej szkole
wtorek, 19 lutego 2019 14:20

Drugi tydzień lutego upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni oraz radosnego oczekiwania. A wszystko to z okazji walentynek, przypadających 14 lutego. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Od kilku lat na ten jeden, wyjątkowy dzień, otwiera swoje podwoje – ta niezwykła poczta. Na korytarzu pojawiała się mobilna czerwona skrzynka, do której uczniowie wrzucali  karteczki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Ale to co najważniejsze, wcześniej chłopcy i dziewczynki sami przygotowali okolicznościowe karty. Widać, jak wiele serca włożyli niektórzy aby karty były oryginalne i niepowtarzalne. Dochód ze sprzedaży zasilił konto „Adopcji na odległość”.

W piątek 15 lutego nastąpił moment wręczania kart. Cała społeczność uczniowska zgromadziła się na szkolnym holu, aby uczestniczyć w tej zabawie. Adresaci wywoływani byli po odbiór walentynek na środek sali. Towarzyszyły temu brawa, a nawet większy aplauz, zwłaszcza, gdy ktoś odbierał kolejną przesyłkę. W tej sympatycznej zabawie wzięli udział  pierwszaki, starsi uczniowie, a także nauczyciele. Kto tym razem nie dostał serduszka nie powinien się martwić, na pewno dostanie za rok.

Poprawiony: czwartek, 21 lutego 2019 14:59