Spotkanie z misjonarzem
sobota, 16 lutego 2019 18:45

13-14 lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Księdza Misjonarza z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Serdecznie dziękujemy Mu za przybycie i poświęcony nam czas.

Ks. Tomasz Łukaszuk spędził z nami dwa dni by podzielić się opowieściami o pracy na misjach na Madagaskarze. Tak poznaliśmy misyjne życie od kuchni, zobaczyliśmy różne rekwizyty m.in. chusty, zabawki z puszek, piłkę z reklamówek, totem, drewniane figurki, banknoty, instrumenty muzyczne. Ksiądz Tomek ma niekończące się historie..mógłby opowiadać i opowiadać... na każdej godzinie można było dowiedzieć się czegoś nowego.. o kulturze tamtych ludzi i ich mentalności. Madagaskar to już nie tylko miejsce, po którym biegają lemury, ale miejsce, gdzie toczy się walka o edukację, czy żywność. Warto przemyśleć i docenić warunki, w których my żyjemy i to jakie mamy możliwości. Rodzą się pytania: czy z nich właściwie korzystamy? Czy będziemy wspierać tych, którzy nie mają łatwo już na samym starcie?

Salezjanie głoszą Ewangelię i pomagają najuboższym w różnych zakątkach świata. Wspierają misje duchowo i materialnie. Prowadzą program ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ. Ewangelizują, uczą, wychowują, dożywiają, leczą, budują na misjach.
Więcej informacji na http://misjesalezjanie.pl/

Poprawiony: wtorek, 19 lutego 2019 14:16