Kochamy Was...
poniedziałek, 04 lutego 2019 13:31

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to Święto naszych Kochanych babć i dziadków.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość w naszej szkole odbyła się nieco później
– 31 stycznia. Zaproszeni goście, Kochani Seniorzy licznie przybyli do sali remizy strażackiej. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Monika Holik, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Życzyła wszystkim babciom oraz dziadkom samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Na scenie zaprezentowała się najpierw grupa kolędnicza „Gnojniczanie”, którzy przedstawili piękną tradycję kolędowania z kozą, Żydem, gwiazdą…

Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych najmłodszych uczniów. Wierszyki, piosenki, skecze zaprezentowały w tym roku dzieci z klasy pierwszej i drugiej. Taniec pod tytułem „Polka Dziadek” w wykonaniu pierwszaków zakończył część artystyczną i przyszedł czas na wręczenie własnoręcznie wykonanych laurek i upominków. Wszyscy Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłków w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować za cierpliwość, zrozumienie i czas, który mają zawsze dla swoich wnuków.

Tę jedną z najpiękniejszych uroczystości wpisanych w szkolny kalendarz  zwieńczył poczęstunek wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń, radości…

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2019 13:33