Hej kolęda...
poniedziałek, 04 lutego 2019 12:40

Kolędy i pastorałki co roku rozbrzmiewają przy świątecznym stole. Jest to jedna z najpiękniejszych tradycji świąt Bożego Narodzenia. Śpiewanie kolęd i pastorałek jest ponadczasowe. W wielu polskich domach śpiewane są nie tylko w czasie Wigilii i świąt Bożego Narodzenia , ale i w okresie noworocznym. Organizuje się też  specjalne koncerty,  a w naszej szkole gminny przegląd.

Tegoroczny okres kolędowania zbliżał się ku końcowi, wszyscy zatem czekali na dzień, w którym  przybędą do Gnojnika  reprezentanci okolicznych szkół. I tak się stało w środę 30 stycznia.

XV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek zgromadził na hali sportowej całą społeczność szkolną. Na scenie prezentowały się zespoły z poszczególnych szkół. Występom towarzyszyły akompaniamenty organów, gitar. Artyści zadbali o odświętny wygląd. Wśród zaprezentowanych utworów usłyszeliśmy między innymi kolędy: „Lulajże Jezuniu”, „Mędrcy świata”, „Jezusa narodzonego” czy pastorałki : „Gore gwiazda Jezusowi”, „ Ludzie nie są źli”, „Uciekali, uciekali”.

Pomiędzy występami kolejnych zespołów można było podziwiać wyjątkową scenografię. Wśród leśnej głuszy zasypanej śniegiem, rozgwieżdżone niebo, a na owym nieboskłonie Maryja tuląca do siebie nowo narodzone dziecię. Nad głowami Marii i dzieciątka jasnoskrzące się gwiazdy.

Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, a potem Pani dyrektor podziękowała wszystkim gościom za przybycie i wręczyła okolicznościowe dyplomy.

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2019 12:59