Zabawa choinkowa
wtorek, 29 stycznia 2019 19:06

Zabawa choinkowa na dobre zagościła w kalendarzu imprez naszej szkoły. Tuż przed rozpoczęciem ferii nastał czas karnawałowych pląsów wokół choinki.

Najpierw imprezę rozpoczęły dzieci z młodszych klas. W zabawie wspierał ich profesjonalny wodzirej. Do pomocy miał przemiłą animatorkę.

Dzieciaki w karnawałowych kreacjach stanowiły barwny korowód. Obok księżniczek, wróżek, Indianek, przemykali sportowcy, zamaskowani wojownicy, a porządku pilnowała całkiem pokaźna grupa małych policjantek i policjantów. Wsparcie dostali też od strażaków. Jednym słowem, służb mundurowych było pod dostatkiem.

Skoczna i wesoła muzyka porywała do tańca. Ogromną frajdą było prowadzenie zabawy przez wodzirejów. Animatorzy „rozgrzali” dzieciaki proponując im ciekawe układy taneczne, rytmiczne gry i zabawy ruchowe.

Następnego dnia odbyła się zabawa karnawałowa dla starszych uczniów. Tańce toczyły się na dwóch poziomach. W rolę DJ wcielił się Piotrek z 7a, trochę pomagał mu Patryk. Trzeba przyznać, że na tym polu chłopaki radzili sobie całkiem, całkiem…. Głośno rozbrzmiewały najnowsze hity dyskotekowe, ale i przy nieco starszych przebojach parkiet był zajęty. Co rusz były prośby o kolejne szlagiery: a to „Kaczuchy”, a to „Tańcz, tańcz, kiedy inni tańczą”. Oczywiście skandowano kilkukrotnie: Sła-wo-mir, Sła-wo-mir i wnet rozlegały się takty piosenki „Miłość w Zakopanem”. Tak rytmiczne utwory „wysysały” moc energii, więc niektórzy odpoczywali pod ścianami lub posilali się w salach. I znowu tutaj ogromne podziękowania dla mam, które służyły ciasteczkiem, kanapką czy napojami.

Czas na wspólnej zabawie szybko mijał. Jeszcze tylko korowód a na zakończenie  „belgijka” i tegoroczna zabawa przeszła do historii. Będzie z pewnością co wspominać do następnego roku.

Poprawiony: niedziela, 03 lutego 2019 13:56