Jasełka
środa, 02 stycznia 2019 19:22

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Nie inaczej było i w tym roku. 20 grudnia uczniowie klasy 3, 8 oraz uczennice z klasy 2a i 4a mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych strojach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Przedstawienie miało wymiar patriotyczny, w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Do żłóbka podążały przedstawiciele różnych regionów Polski. Nie mogło zabraknąć Górali, Krakowianki, Kujawianki, Marynarza czy Górnika. Przyszła również i nasza Ojczyzna Polska oraz Rycerz, który bronił Ją w niebezpieczeństwie. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone brawami. Dlatego też przedstawienie zostanie zaprezentowane w Rodzinnym Domu Opieki „Staś”.

Poprawiony: wtorek, 08 stycznia 2019 19:19