Kto najpiękniej czyta?
środa, 02 stycznia 2019 19:17

W naszej szkole w ramach projektu „Dzień Języka Ojczystego” odbyła się rywalizacja o miano „Mistrza pięknego czytania”. Toczyła się ona w 3-ech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV – VI oraz VII – VIII i III Gim. Każda klasa „wystawiła” najlepszą dwójkę reprezentantów, przesłuchano łącznie 31 dziewczynek i chłopców. Zadaniem uczestników było przygotować do prezentacji wybrany przez siebie fragment prozy lub poezji.

W wyznaczonych dniach odbywały się przesłuchania przed profesjonalnym, przyjaźnie nastawionym jury, w skład którego wchodzili pedagodzy z naszej szkoły. Na wstępie każdy uczestnik miał się przedstawić a potem zaprezentować wybrany fragment. Komisja w swojej ocenie brała pod uwagę: technikę czytania, środki artystycznego wyrazu oraz kontakt z odbiorcą i radzenie sobie z tremą. Wszystkim prezentacjom przysłuchiwali się widzowie i brawami nagradzali występy.

Następnie komisja odbyła obrady. „Chwilę” one trwały, bo wcale niełatwo było wybrać najlepszych z najlepszych. Na szczęście udało się! Organizatorzy już wszystko wiedzą, ale dla uczestników wyniki w dalszym ciągu są niewiadomą. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi bowiem podczas podsumowania całego projektu w lutym 2019 roku. Można już dzisiaj powiedzieć, że poziom konkursu był wysoki. Każdy z uczestników pięknie zaprezentował się przed kolegami, a na szczególne wyróżnienie zasługują pierwszoklasiści. Dla nich był to jeden z pierwszych występów szkolnych. Warto też dodać, że pierwszaki nie znają jeszcze wszystkich liter, czego w tym konkursie absolutnie nie dało się zauważyć.

Organizatorzy zachęcają wszystkich uczniów do częstego obcowania z książką, wszak jak mawiał poeta  „Kto więcej czyta, ten więcej wie”.

Poprawiony: wtorek, 08 stycznia 2019 17:58