Pantomima "Bądź mądrzejszy"
środa, 05 grudnia 2018 22:21
Dzięki inicjatywie p. pedagog Lucyny Szot dnia 4 grudnia uczniowie klasy III szkoły podstawowej zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas 1-2 oraz przedszkolakom z Publicznego Przedszkola, pantomimę pt. „Bądź mądrzejszy”.
Miała ona charakter profilaktyczny. Dotyczyła problemu alkoholu i nikotyny. Prezentowała destrukcyjny wpływ tego zjawiska na więzi rówieśnicze.
Zgromadzeni widzowie w skupieniu obserwowali prezentowane wydarzenia z życia pewnego chłopca, gdzie „wkrada” się alkohol i nikotyna. Z zainteresowaniem śledzili zachowanie dzieci, które odsuwają się od nałogów. Choć zgromadzeni widzowie wyrazili rozczarowanie, iż pantomima skończyła się szybko, aktorzy mają nadzieję, że na długo pozostanie w ich pamięci ta lekcja, która uświadamia, żeby dokonywać właściwych wyborów w życiu. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkościami, za które gorąco dziękują.
Poprawiony: środa, 12 grudnia 2018 21:49