Poszukiwania pierścienia świętej Kingi
środa, 05 grudnia 2018 16:08

Czy Łukaszowi uda się odnaleźć legendarny pierścień świętej Kingi? Trzymamy kciuki, aby tak się stało.

Dla mniej wtajemniczonych należy się informacja, że Ola, Tosia i Łukasz reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym XXII Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi” w Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Jak zawsze, ten konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem, a to głównie za sprawą wyjątkowych nagród.  W tym roku rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I - III, IV – VI  i VII - VIII. My wystawiliśmy bardzo dobrą reprezentację  starszych uczniów, ale jak to w takich zmaganiach bywa, laureatów jest tylko trzech. Chociaż dziewczyny wypadły na scenie świetnie, to zabrakło odrobiny szczęścia. Może następnym razem się uda?

Cieszy fakt, że recytacja naszego ósmoklasisty spodobała się jury i Łukasz jako laureat II miejsca pojedzie w nagrodę do Kopalni Soli w Bochni. To prestiżowe wyróżnienie tym bardziej jest znaczące, że po drodze przydarzyło się wiele perypetii  i o mały włos do wyjazdu by nie doszło. Na miejscu, w podziemiach uzdrowiska czeka chłopca moc atrakcji.  Oprócz finałowego występu i zmierzenia się z rówieśnikami z całej Polski, będą jeszcze: zwiedzanie kopalni, przejażdżka podziemną kolejką, zjazdy na ogromnej ślizgawce, profesjonalne warsztaty głosowe z aktorami, możliwość nawiązania nowych znajomości  i… noc spędzona 240 m pod ziemią. Te wszystkie przyjemności już wkrótce, 10-11 grudnia.

Gratulujemy wszystkim recytatorom godnego reprezentowania naszej szkoły i rozsławiania jej imienia, a Łukaszowi mocno kibicujemy. Niech jeszcze raz pokaże na co go stać, a recytacja wiersza Władysława Bełzy „Legenda  o garści ziemi ojczystej” okaże się szczęśliwa.

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 15:21