Gorączka andrzejkowego wieczoru
środa, 05 grudnia 2018 16:04

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, zaś ciekawi co ich czeka, spotykali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Oczywiście, traktujemy je z przymrużeniem oka. Nic więc dziwnego, że podczas tegorocznej szkolnej imprezy nie zabrakło wróżek, magów czy czarodziejów. Mieli przy tym nieodzowne do wróżenia atrybuty: magiczną kulę, karty, tajemnicze koperty, tasiemki, serduszka, wosk … Chętnych do poznania swojej przyszłości było co niemiara, nawet panie dały się skusić.

Potem odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Przy dźwiękach największego przeboju Sławomira „Miłość w Zakopanem” nikt nie mógł usiedzieć na miejscu, nogi same rwały się do tańca. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Uczniowie  zadowoleni wrócili do domów, pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 16:30