Sprawić radość innym
wtorek, 04 grudnia 2018 16:47

Nasi uczniowie postanowili sprawić radość innym. W ruch poszły nożyczki, kleje, brokaty, kolorowy papier. Wszystko po to, aby przygotować karteczki świąteczne dla swoich chorych rówieśników.

Czasem tak niewiele potrzeba, aby choć na małą chwilę zapomnieć o problemach, bólu, chorobie, a na twarzy pojawił się uśmiech. Marzycielska Poczta to supersprawa! Włączyć się może do niej każdy. Wystarczy przygotować świąteczną kartkę, skreślić kilka słów, dać nadzieję na lepsze jutro… . Martynka, Weronika, Pawełek, Mateusz i wiele innych dzieci czekają na taki niewielki gest od swoich kolegów. Zróbmy zatem wszystko, aby te święta były dla chorych dzieci czasem zapomnienia o dolegliwościach, pozwoliły cieszyć się z prezentów, aby mogli z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Może też warto rozejrzeć się wokół siebie i zobaczyć czy w pobliżu nie ma takich Martynek, Pawełków, Mateuszów, którzy czekają na przyjazny gest z naszej strony. Może wystarczy życzliwe  słowo, serdeczny gest, rozmowa w czasie przerwy. Rozejrzyjmy się, bo czasem szukamy daleko, a nie dostrzegamy tego, co jest blisko. Zastanówmy się nad słowami naszego Patrona Jana Pawła II, który mówił: „ Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten kto daje”.

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 15:55