Mistrz pióra, czyli konkurs kaligrafii
wtorek, 04 grudnia 2018 16:43

W październiku nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego z okazji Dnia Języka Ojczystego. Projekt zatytułowany „Z tej mowy jak ze źródła czerpiesz siłę swą” zakłada promowanie języka ojczystego oraz kształcenie umiejętności porozumiewania się. Przedsięwzięcie to związane jest z edukacją czytelniczą i patriotyczną, a do udziału w nim zaproszona została cała społeczność uczniowska.

Projekt zakłada liczne działania, między innymi zabawy językiem polskim, konkursy, współzawodnictwo międzyklasowe.  Zakończony zostanie w lutym 2019 roku podczas ogólnoszkolnej imprezy pod hasłem "Dzień biało-czerwony”.

Pierwszym działaniem były zmagania o tytuł „Mistrza Pióra, czyli konkurs kaligrafii” dla najmłodszych uczniów. O to zaszczytne miano rywalizowało 9 dziewczynek z klas II i III. W piątek 16 listopada , nieco stremowane, przystąpiły do konkursu, a ten polegał na jak najpiękniejszym przepisaniu „Katechizmu młodego Polaka” Władysława  Bełzy. Wszystkie uczestniczki bardzo się starały, a efekty ich pracy będzie można podziwiać na wystawie okolicznościowej podczas podsumowania projektu. Wtedy też ogłoszone zostaną wyniki wszystkich konkursów. Trzeba jeszcze trochę poczekać, ale już wkrótce następne zmagania. Już na początku grudnia konkurs pięknego czytania dla trzech kategorii wiekowych.

Przy okazji warto przypomnieć o pozostałych indywidualnych konkursach i zachęcić do wzięcia w nich udziału. I tak, czekamy na zdjęcia w konkursie fotograficznym „Z książką mi do twarzy” ( każdy uczeń może wziąć w nim udział, pod warunkiem dostarczenia do biblioteki szkolnej fotografii w formacie B5 , na której dziecko zostało „przyłapane” na czytaniu  - chodzi o nietypowe miejsce lub pozę. Ponadto przed nami konkurs poezji śpiewanej ( wybór utworu i ewentualny podkład muzyczny w gestii uczestnika ). Nie rozstrzygnięto jeszcze konkursu na najpiękniejszy zeszyt do języka polskiego, więc warto się starać, aby móc „pochwalić się” swoim.

Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do udziału we wszystkich inicjatywach, zróbmy coś dobrego dla naszego języka.

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 15:40