Wspólne śniadanie
piątek, 09 listopada 2018 21:30

8 listopada po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „Wspólne śniadanie”, które ma na celu propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, a w sposób szczególny zwraca uwagę na rolę śniadania w edukacji dzieci. Bowiem dzięki śniadaniu dzieci mają więcej siły i energii do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się podczas lekcji, a tym samym osiągają wyższe wyniki.

Wszystkie klasy o godz. 9:30 wraz z nauczycielami wspólnie spożywały swoje „drugie śniadanie”, które było nie tylko zdrowe i kolorowe, ale również pomysłowe.

„Wspólne drugie śniadanie” to doskonały moment, aby pokazać, jak dbać o estetykę posiłku, przekazać sobie pozytywne wzorce i pomysły na zdrowe jedzenie. Jedną z głównych wartości takich spotkań jest kształtowanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie.

Na prośbę rodziców i uczniów w obecnym tygodniu został zamontowany na korytarzu szkoły automat z żywnością. Są w nim m.in.: batony słodkie, batony zbożowe, chrupki kukurydziane, paluszki, krakersy,napoje na bazie soków, soki 100%, soki w kartonikach, woda źródlana oraz woda mineralna.

Poprawiony: piątek, 09 listopada 2018 22:50