Kocham Cię, Polsko!
środa, 07 listopada 2018 21:57

Listopad to szczególny miesiąc w historii Polski i ważne jest, aby każdy Polak- mały czy większy wiedział i pamiętał, co symbolizuje czerwona kartka w kalendarzu z datą 11 listopada. W ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 7 listopada uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w szkolnym turnieju wiedzy o Polsce- wzorowanym na popularnym teleturnieju „Kocham Cię, Polsko!”. Każdą z klas reprezentowała czteroosobowa drużyna, która zmagała się w sześciu konkurencjach:

1. Powtórka z hymnu.

2. Konkurencja „ Znane miejsca w Polsce”.

3. Zagadka muzyczna.

4. Konkurencja „Portrety znanych Polaków”.

5. Zabawy z polszczyzną.

6. Konkurencja „Urodziny”.

Dużo radości przyniosła runda „Zabawy z polszczyzną”, a w niej każdy uczeń z drużyny reprezentował dwie litery. Zadaniem było w ciągu 3 min. odgadnąć i ułożyć jak najwięcej 4-literowych wyrazów. Ta konkurencja wzbudziła wiele emocji, szczególnie wśród publiczności. Wiele zmian w punktacji przyniosła ostatnia konkurencja „Urodziny”. Uczniowie przekazywali sobie prezent z rąk do rąk, ale był jeden warunek – dobra odpowiedź na pytanie dotyczące ogólnej wiedzy o Polsce. Po pięciu minutach zaskoczył ich wybuch i wszystkie punkty trafiły do drużyny przeciwnej.

Po zaciętym pojedynku uczestników, ale w radosnej, szalonej atmosferze zwycięzcą okazali się uczniowie klasy drugiej. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o naszym kraju oraz umiejętnościami.

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2018 15:50