Święto Biblioteki Szkolnej
wtorek, 30 października 2018 13:24

O tym, że biblioteka jest przyjaznym miejscem, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Tutaj można znaleźć interesujące wiadomości, „poszperać” wśród regałów, wypożyczyć lekturę czy wreszcie porozmawiać z panią bibliotekarką. Maniacy gier komputerowych, chociaż przez chwilkę, mogą sprawdzić, co dzieje się u ich wirtualnych bohaterów. Tu wreszcie, w zaciszu czytelni, można odpocząć od zgiełku panującego na szkolnych korytarzach, przejrzeć czasopisma, zagrać w szachy, przygotować notatkę na lekcję czy odrobić zadanie domowe.

Tak bywa na co dzień, ale w poniedziałek 29 października czytelnia powitała uczniów nieco innym wyglądem. Wśród półek z książkami wisiały różnobarwne baloniki i serpentyny, a na wszystkich odwiedzających czekała słodka niespodzianka. Ale to jeszcze nie wszystko – były też zagadki, które należy traktować „z przymrużeniem” oka. Oto kilka przykładów:

- Staś stoi za Tomkiem i Tomek stoi za Stasiem . Jak to możliwe?

- Co to jest: ma zęby a nie gryzie?

- Który król mieszka w kredensie?

- Jakie skrzydła nie mają piór?

Za każdą poprawną odpowiedź pani bibliotekarka nagradzała lizaczkiem, nic więc dziwnego, że na bibliotekę nastąpił prawdziwy szturm. ( oto zdjęcia z jednej przerwy ). Wszyscy się zgłaszali, próbowali dać dobrą odpowiedź, podpowiadali innym.

Takim oto sposobem nasza szkolna książnica celebrowała swoje święto.

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 13:48