Recytacja na 5+
sobota, 27 października 2018 19:22

Sukcesem zakończył się występ naszych recytatorek w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Kiedy myślę Ojczyzna”, zorganizowanym przez Szkołę Katolicką w Brzesku. Patronat honorowy nad konkursem objęli: burmistrz miasta Brzeska – p. Grzegorz Wawryka oraz asystent kościelny Szkoły Katolickiej – ks. proboszcz Józef Drabik.

Do „potyczek na słowa” zgłosiło się 39 recytatorów z 12 okolicznych szkół. Zadaniem występujących było jak najlepiej zaprezentować wybrany przez siebie wiersz, napisany przez polskiego poetę w okresie od 1918 do 2018r. Jury w ocenie brało pod uwagę następujące aspekty: wybór utworu, opanowanie pamięciowe, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy fakt, że zwycięsko z niego wyszły nasze uczennice. Julita w przejmujący sposób wyrecytowała „Krzyżyk z Olszynki”, zdobyła uznanie komisji oraz II miejsce. Gabrysia, za interpretację wiersza  K. K. Baczyńskiego „Byłeś jak wielkie, stare drzewo”, otrzymała wyróżnienie. Nieco szczęścia zabrakło Tosi ( zdaje się, że numerek 13 zadziałał psychologicznie ), ale i ona pokazała, że umie pięknie znaleźć się na scenie.

Wszyscy recytatorzy zostali przez Organizatorów docenieni  i obdarowani upominkami, było coś i do czytania, i do schrupania.

Laureaci zaproszeni zostali na uroczystą galę w dniu 9 listopada. Odbędzie się wówczas okolicznościowa akademia oraz wręczenie dyplomów i nagród.

Recytatorkom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych udanych występów.

Poprawiony: niedziela, 28 października 2018 23:20