Laurka dla naszej Pani
poniedziałek, 22 października 2018 18:58

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziewczynki i chłopcy z klasy V przygotowali dla wszystkich nauczycieli  i pracowników szkoły wyjątkową akademię. Na to święto zaproszeni zostali również emerytowani pedagodzy, pracownicy obsługi, rodzice.

Na scenie popisy szły w najlepsze,  Marysia z wielkim przejęciem śpiewała piosenkę,  aż  w pewnym momencie… sprzęt tego nie udźwignął, aparatura odmówiła  współpracy. Po raz kolejny okazało się, że zarówno życie ucznia, jak  i nauczyciela jest nieprzewidywalne, a uroczystość wzbogaciła się o dodatkowe atrakcje, czyli błyskawiczną ewakuację na hol szkolny. Po chwilowych perturbacjach wszystko wróciło do normy.  Grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście mogli zobaczyć artystyczne popisy młodzieży. Aktorzy uhonorowali swoich nauczycieli wierszem, piosenką, zabawnymi scenkami. Pojawił się mały diabełek i wcielenie aniołka… jak to w szkole czasem się zdarza. Na twarzach zgromadzonych gości co rusz pojawiały się uśmiechy, a Amelka i Marysia w skeczu „Sprzątaczki” pokazały pełnię kunsztu aktorskiego.

Na zakończenie akademii młodzież złożyła pedagogom takie oto rymowane życzenia:

Przyjmijcie od nas szczere życzenia:

- Niech Wam los łaskawy sprzyja.

Niech Was szczęście nie omija!

Niech głupstwa Was nie smucą!

Niech Wam gwiazdy do snu nucą!

Niech świat się do Was śmieje!

Niech wiatr w oczy Wam nie wieje!

Niech Was omija chrypka!

Niechaj służy złota rybka!

Mądrych uczniów cne gromady

Wygrywają olimpiady!

Czerpcie z rogu obfitości

Całe fury cierpliwości

Aby znosić bez paniki

Nasze psoty i wybryki!

Tego dziś w wiązanej mowie

Wszyscy życzą Wam uczniowie!

Poprawiony: poniedziałek, 22 października 2018 19:02