Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze
poniedziałek, 22 października 2018 18:52

11 października 2018 roku uczniowie szóstych klas  naszej szkoły wzięli udział w corocznym spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

O godzinie 10.45, piętnaście minut przed uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita  Lwowa, wszyscy uczestnicy spotkania odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia i wypuścili w niebo tysiące żółto- białych balonów z dołączonymi do nich prośbami kierowanymi przez wstawiennictwo świętego Patrona przed Boży tron. Wśród obecnych na spotkaniu uczniów z całej Polski byli także przedstawiciele szkół noszących imię Jana Pawła II z zagranicy, w tym ze Lwowa i Wilna.

Na wałach jasnogórskich dumnie prezentowały się poczty sztandarowe około 300 szkół obecnych na Jasnej Górze. Wśród nich był także i nasz....

Na koniec Mszy świętej odczytano list od uczestników spotkania skierowany do papieża Franciszka, który przysyła zawsze swoje błogosławieństwo dla wszystkich uczniów w Polsce.

Po głównych uroczystościach nasi szóstoklasiści mieli okazję zobaczyć jasnogórski skarbiec oraz, co najważniejsze, udali się przed cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Tam na kolanach obeszli ołtarz i spędzili kilka chwil na cichej modlitwie. Następnie z galerii podziwiali kaplice  Cudownego Obrazu i podziwiali Drogę Krzyżową  namalowaną przez Jerzego Dudę- Gracza. Po wyjściu na dziedziniec uczniowie mieli okazję zamienić kilka słów z arcybiskupem Mokrzyckim, byłym sekretarzem Jana Pawła II. Było to wzruszająca chwila - spotkanie ze świadkiem życia i świętości naszego Patrona. Pamiątką z tego wydarzenia jest wspólna fotografia.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów spotkamy się na Jasnej Górze.

Poprawiony: poniedziałek, 22 października 2018 21:04