Bieg dla Niepodległej
piątek, 19 października 2018 20:56

Coraz bliżej do 11 listopada 2018 roku – ważnej daty dla każdego Polaka. W całym kraju odbywa się szereg okolicznościowych uroczystości:  sympozjów naukowych, odczytów, koncertów, konkursów, zawodów itp.

I w naszej szkole z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości realizowany jest Projekt Niepodległościowy. Jednym z jego elementów był Bieg Niepodległości, który odbył się w poniedziałek 8 października. Całe przedsięwzięcie pomyślane było jako rywalizacja sportowa na szczeblu gminnym. Organizatorzy przewidzieli kilka biegów w różnych kategoriach wiekowych, a do współzawodnictwa zaproszeni zostali uczniowie z okolicznych szkół. Był też pomysł na przeprowadzenie kategorii OPEN, ale tutaj nie dopisali zawodnicy. Zgłosiła się tylko nasza Pani dyrektor.

Sportową część poprzedziło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Młodzież szkolna wraz z wychowawcami zadbali o odpowiednią scenerię, nie zabrakło biało-czerwonych akcentów, czy to w stroju, czy w postaci gadżetów: szalików w barwach narodowych, flag biało- czerwonych, proporczyków z orłem. Było naprawdę doniośle, kiedy z setek uczniowskich gardeł wybrzmiał „ Mazurek Dąbrowskiego” a potem jeszcze „Wojenko, wojenko” czy „Przybyli ułani”. Przez chwilę można było poczuć niezwykłą atmosferę, poczuć dumę z bycia Polakiem.

Tak zaprawieni do rywalizacji oraz kibicowania, zawodnicy i kibice przenieśli się na stadion sportowy. Punktualnie z wybiciem godziny 11.11 rozpoczęła się rywalizacja. Biegacze dawali z siebie wszystko na bieżni, a kibice na trybunach. Było głośno, radośnie i optymistycznie, doping co rusz się wzmagał, a wszystko przebiegało z poszanowaniem zasad fair play. Bieg dla Niepodległej zakończył się sukcesem, nikt nie wycofał się z rywalizacji. Na mecie zawodnicy otrzymali pakieciki regeneracyjne oraz aplauz widowni.

Na podsumowanie imprezy Pan wójt Sławomir Paterek pogratulował wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom wręczył okolicznościowe dyplomy i flagi państwowe. Wszyscy zawodnicy mogą czuć się zwycięzcami, bo biec dla Niepodległej – to wielka rzecz!

Poprawiony: piątek, 19 października 2018 20:59