Z wizytą w schronisku
piątek, 19 października 2018 20:40

W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt uczniowie naszej szkoły udali się kolejny raz z wizytą do schroniska dla zwierząt w Borku. Wycieczka poprzedzona była zbiórką niezbędnych produktów m.in. suchej i mokrej karmy dla psów i kotów, zabawek, przekąsek oraz koców. Uczniowie chętnie włączyli się w akcję, udało się zebrać wiele potrzebnych rzeczy dla podopiecznych fundacji.

Podczas wizyty uczniowie klasy 8 porozmawiali z wolontariuszami o ich pracy oraz wysłuchali prelekcji na temat adopcji zwierząt. Następnie udali się na długi spacer z psami.

Dodatkowo w tym roku uczniowie wybrali psa o imieniu Mecenas na swojego podopiecznego, dla którego przez cały rok szkolny będą zbierać specjalistyczną karmę.

Poprawiony: sobota, 20 października 2018 10:11