Czerwony Kapturek w języku niemieckim
piątek, 19 października 2018 19:59

26 września obchodzimy Europejki Dzień Języków. W naszej szkole obchody tego święta przybrały interesującą i różnorodną formę. Przez cały tydzień uczniowie klas IV- VIII oraz III klasy oddziału gimnazjalnego brali udział w konkursie, który polegał na przygotowaniu wystroju sali zwierającego elementy charakterystyczne dla wybranego kraju europejskiego. Wszystkie klasy starały się pokazać najważniejsze informacje o kraju, jego symbole, przybliżyć tradycję, kulturę, zwyczaje oraz słynne postacie.
1 października odbyło się podsumowanie tego święta. Pierwszym punktem programu była inscenizacja bajki „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim, przygotowanym przez uczniów klasy 3 oddziału gimnazjalnego, pod kierunkiem p. Joanny Olchawy. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W dalszej części odbył się koncert piosenki obcojęzycznej w wykonaniu uczennic naszej szkoły.

Na koniec przedstawiono zwycięzców konkursu na wystrój sali lekcyjnej – zostali nimi uczniowie klasy 8.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na obchody tego dnia w naszej szkole już za rok!

Poprawiony: piątek, 19 października 2018 20:06