Przedstawienie proekologiczne
piątek, 05 października 2018 19:49

1 października dzieci z klasy II i III udały się do Regionalnego Centrum Bibliotecznego w Brzesku na przedstawienie pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. To proekologiczne przedstawienie edukacyjne wykonane przez aktorów Teatru Profilaktycznego „Alert” z Wrocławia jest adaptacją „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili przygody Dorotki oraz jej przyjaciół: Stracha na wróble, Robota oraz Lwa, którzy wędrowali do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Można było śpiewać piosenki i interpretować ruchem słuchane utwory.

Bajka, oprócz dobrej zabawy niosła piękne i mądre przesłania skierowane do dzieci: miłość i dobroć pozwalają przezwyciężyć wszystkie przeszkody; należy wierzyć we własne siły i możliwości; przyjaźń pokona największe przeciwności losu oraz to, że należy słuchać głosu swojego serca.