Sprzątamy świat
piątek, 28 września 2018 18:25

Tegoroczne  „Sprzątanie świata” świętuje  jubileusz, to już 25 raz odbywa się taka akcja. W tym roku pod hasłem „Akcja –segregacja. 2x więcej, 2 x czyściej”.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła czynnie włączyła się do uprzątnięcia skrawka swojej Małej Ojczyzny. Dziewczynki  i chłopcy zaopatrzeni w rękawiczki ruszyli na rekonesans po najbliższej okolicy. I chociaż na pierwszy rzut oka wydawało się, że wokół jest czysto i schludnie, to wnet małe rączęta i bystre oczy wypatrzyły i papierki, i butelki. Pamiętając, że segregacja jest bardzo ważna wnet wszystkie śmieci i odpadki znalazły się w odpowiednich pojemnikach.

Jako że aura sprzyjała, można rzec, że dwie pieczenie upieczono na jednym ogniu – podczas przechadzki można było zażyć uroków ostatnich letnich dni a przy okazji uprzątnąć śmieci.

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 19:48