Do szkoły marsz!
wtorek, 04 września 2018 12:19

Kredki, ołówki, piórniki ,zeszyty – wszystko już przygotowane. Pora rozpocząć nowy rok szkolny 2018/2019.

Czym on nas zaskoczy? Zmiany są, bo przecież po wielu latach w progach podstawówki znowu będą ósmoklasiści, a równocześnie jest to ostatni rocznik dla uczniów gimnazjum. I jednych, i drugich czekają w kwietniu przyszłego roku egzaminy i , mamy nadzieję, dostanie się do wymarzonych szkół. Ale zanim tak się stanie, trzeba mocno przyłożyć się do nauki, aby zdobyć jak najwięcej wiadomości  i umiejętności. Warto byłoby skorzystać z rady księdza proboszcza, udzielonej podczas inauguracyjnej mszy świętej i dobrze wystartować od początku, a nie dopiero podczas zbliżania się do finiszu, czyli w uczniowskim przypadku, kiedy egzaminy czy wystawianie ocen tuż, tuż.

„Morza szum, ptaków śpiew, pusta plaża…” parafrazując słowa popularnej piosenki, to już teraz nie dla nas. Wakacje definitywnie się skończyły i, chcąc nie chcąc, trzeba wrócić do szkolnej rzeczywistości. Ale przecież szkoła to nie tylko książki, sprawdziany i nauka, to również miejsce, gdzie dzieje się mnóstwo interesujących rzeczy. Będą konkursy, zawody, wycieczki, ogniska, zabawy, projekty, etc, etc. To tutaj mają szansę zadzierzgnąć się prawdziwe przyjaźnie na wiele lat, to tutaj odkryte zostaną talenty.

W tym roku swoją przygodę ze szkołą rozpoczyna grupa  44-ech pierwszoklasistów. To oni z pewnością najbardziej przeżywają pierwszy dzień w nowym miejscu. W porównaniu z przedszkolem wszystko jest takie wielkie, dookoła mnóstwo nowych osób, labirynty korytarzy, gwar. Musimy zrobić wszystko, aby to był dla dziewczynek i chłopców  dobry i udany start.

Pierwszaki i wszyscy pozostali uczniowie w dniu inauguracji roku szkolnego otrzymali mnóstwo życzeń powodzenia w nauce , realizacji pasji , odkrywania „rzeczy nowych”, kształtowania charakterów. Takie życzenia padły z ust Pani dyrektor Moniki Holik, wójta gminy Gnojnik Pana Sławomira Paterka, ks. proboszcza Mariana Zapióra.

I na koniec jeszcze jedna dedykacja – myśl filozoficzna „ Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Poprawiony: wtorek, 04 września 2018 12:45