Na nas już czas…
piątek, 22 czerwca 2018 09:05

Po bez mała 180 dniach wytężonej nauki przyszła pora na zasłużony odpoczynek. W przeddzień zakończenia roku szkolnego miała miejsce wyjątkowa uroczystość – oto trzecioklasiści gimnazjalni opuszczają szkołę i żegnają się z koleżeństwem i nauczycielami. Ich zaś, jak każe tradycja, pożegnali młodsi o rok koledzy. Na tę galę zaproszeni zostali również rodzice.

Na początek popis talentu, gracji i urody dały „Piratki”. Wdzięcznie zaprezentowały się w swoim programie i wzbudziły spory aplauz. Zaraz potem na scenie dziewczyny i chłopaki z drugich klas odprawili pewien sąd. W roli skazańców wystąpili uczniowie, którym nazwijmy to w zawoalowany sposób, nie zawsze po drodze było ze szkołą. Ważne jednak, że zrozumieli swoje błędy i przyrzekli poprawę. Były tez piosenki i wiele cennych rad na przyszłą drogę – już w nowych środowiskach, innych miejscach, z dala od domu. Aby osłodzić gorycz rozstania drugoklasiści przygotowali „słodkie wspomnienie” razem przebytych dni.

A wreszcie głos  zabrała pani dyrektor. Podsumowała miniony rok, obfitujący w wiele wydarzeń: naukowych, kulturalnych, sportowych. Nasi uczniowie brali udział w licznych konkursach, przeglądach, rywalizowali także na  sportowej niwie. Było mnóstwo sukcesów i teraz przyszła pora, aby o nich wspomnieć na forum i nagrodzić ich autorów. Przez scenę przewinęło się wielu uczniów. Odbierali dyplomy, wyróżnienia, nagrody.

W tych miłych momentach pamiętano także o rodzicach i sponsorach, którzy są wielkimi Przyjaciółmi szkoły i bez których nie udałoby się zrealizować wielu działań. Ci, którzy szczególnie przyczynili się do pomocy, dzisiaj z rąk dyrekcji szkoły otrzymali podziękowanie i symboliczny kwiat. Dzięki Nim szkoła może też realizować marzenia dzieci.

Padły słowa podziękowań dla nauczycieli, którzy od przyszłego roku szkolnego rozpoczną pracę w innych szkołach. Były kwiaty, łzy wzruszenia, było jak w słowach piosenki „…coś się kończy, coś się zaczyna”.

Jutro jeszcze tylko odebrać świadectwo i rozpoczną się upragnione wakacje. Warto jednak zapamiętać motto towarzyszące dzisiejszej gali „Całe życie jest szkołą”. Odpoczynek wakacyjny jest super, pod warunkiem, że jest bezpieczny. Pamiętajmy, że od myślenia nie ma wakacji. Zróbmy wszystko, aby po dwóch miesiącach laby spotkać się zdrowo w takim samym gronie.