Recytujemy dla Niepodległej
czwartek, 07 czerwca 2018 12:55

Rok 2018 świętujemy jako 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju z tej okazji odbywają się okolicznościowe imprezy, sympozja, koncerty, zawody sportowe.

Również w naszej szkole pamiętamy o tej ważnej rocznicy. Na tę okoliczność realizujemy projekt edukacyjny. Zawarto w nim wiele działań, a jednym z nich był konkurs recytatorski poezji patriotycznej pod hasłem „Recytujemy dla Niepodległej”. Tym razem wśród recytatorów byli uczniowie klas I-III.

Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień recytatorskich oraz promowanie biblioteki.

Do recytacji zgłosiło się 22 uczniów. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom, dodatkowo zachwycały ich stroje w barwach narodowych. Niektórzy zadbali o dodatkowe rekwizyty: chorągiewki, globus, wianki itp.

Jury miało trudny orzech do zgryzienia, jednak udało się wyłonić zwycięzców. Zostaną oni nagrodzeni na zakończenie roku szkolnego.

Poprawiony: czwartek, 07 czerwca 2018 13:08