Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
czwartek, 31 maja 2018 23:44

28 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który został objęty honorowym patronatem przez Poseł na Sejm RP Józefę Szczurek – Żelazko, Starostę Brzeskiego Andrzeja Potępę i Wójta Gminy Gnojnik Sławomira Paterka. Organizatorem przedsięwzięcia była Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik i PSP w Gnojniku we współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Pomocna Dłoń”. Organizacja konkursu miała na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych oraz zacieśnianie więzi międzypokoleniowych w szerzeniu idei niepodległościowej. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe kl. 4-7, klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne oraz stowarzyszenia i kluby seniora. Oficjalną część imprezy rozpoczęto uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Wśród zaproszonych gości był Starosta Powiatu Brzeskiego, Wójt Gminy Gnojnik , prezes Stowarzyszenia ,,Pomocna Dłoń”, przewodniczący Rady Gminy oraz prezydium Rady Rodziców przy PSP w Gnojniku i prezydium MRG. Na scenie zaprezentowało się 31 wykonawców, którzy występowali indywidualnie lub w zespołach 3-osobowych. Reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Gnojnik oraz Zespół Szkoły i Przedszkola ze Złotej, PSP z Jasienia, PSP z Poręby Spytkowskiej, PSP nr 1 i PSP nr 3 z Brzeska, ZSP z Dębna, PSP z Woli Dębińskiej, PSP ze Sterkowca oraz PSP z Biadolin Szlacheckich. W kategorii stowarzyszeń wystąpiła przedstawicielka Klubu Seniora ,,Wrzos” działającego przy Stowarzyszeniu ,,Pomocna Dłoń”. Największa rywalizacja była wśród najmłodszych wykonawców, którzy stanowili najliczniejszą grupę. Wysoki poziom występów znacznie utrudnił pracę jury ( przewodnicząca P. Ewa Świerczek, członkowie: P. Krzysztof Szydłowski i P. Jakub Tota) , które musiało wyłonić zwycięzców. Finałem konkursu było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród ufundowanych przez sponsorów, którzy zechcieli włączyć się w upamiętnianie 100-lecia niepodległości.

Wyniki konkursu:

Kategoria: szkoły podstawowe kl. IV-VII

I m-ce ex aequo: Kinga Gurgul oraz zespół w składzie: Anna Adamczyk, Anna Słota i Maria Kraj

II m-ce ex aequo: Maria Skirło i Emilia Nowacka

III m-ce ex aequo: Rozalia Zelek i Milena Bakalarz

Wyróżnienie: Emilia Hawryłko, Paulina Dudek, Sylwia Kozdrój

Kategoria: klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne

Jury konkursu nie przyznało I m-ce w tej kategorii wiekowej.

II m-ce ex aequo: Marta Kłusek i Zuzanna Rabijasz

III m-ce ex aequo: Magdalena Piech oraz zespół w składzie: Renata Migacz, Gabriela Styrna, Marek Białka

W kategorii: stowarzyszenia i kluby seniora zaprezentowała się tylko reprezentantka Klubu Seniora Wrzos z Gnojnika, która otrzymała gromkie brawa za odwagę i publiczny występ.

Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik składa serdeczne podziękowania dla osób prowadzących na terenie gminy Gnojnik działalność gospodarczą, które wsparły finansowo i rzeczowo powyższe działanie i przyczyniły się do uświetnienia tej uroczystości.

Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2018 09:18