Mamo i Tato – dziękujemy
poniedziałek, 28 maja 2018 10:53

„Cudownych rodziców mam” - to nie tylko słowa piosenki, ale i motto przyświecające okolicznościowej akademii, dedykowanej wszystkim Mamom i Tatom.

W piątkowy poranek, 25 maja w progi naszej szkoły tłumnie zawitali mili goście: to mamusie i tatusiowie. Przybyli tutaj nie na wywiadówkę, ale na uroczystość, którą mali artyści przygotowali specjalnie dla Nich.

Były liczne słowa wdzięczności, podziękowań za trud wychowania, za bycie razem, za to, że zawsze można liczyć na Rodziców. Są oni niezawodni, oddani, chętni do pomocy, po prostu nie do zastąpienia. Wiedzą to wszyscy: i dorośli , i przekonali się już młodsi. Dlatego w tym szczególnym dniu wszystkie słowa wierszy i piosenek wypowiedziane i wyśpiewane zostały wprost z serca. Nasze utalentowane czwartoklasistki: Marysia i Kinga z takim żarem zaśpiewały „Do Ciebie Mamo” z repertuaru Wioletty Villas, że pewnie w niejednym oku zaszkliła się łezka. Było i coś na wesoło. W scence nawiązującej do problemów szkolnych, pewnie niejedna mama mogła dostrzec podobieństwo zdarzeń. A tatusiowie? O nich tez było sporo. Każdy mógł odnaleźć cząstkę siebie. Jedno jest pewne: tata jest potrzebny, chociaż czasem może zbyt długo przesiaduje w garażu, ciągle ogląda telewizję, wystaje przed lustrem albo na wszystko ma jedną  odpowiedź: „zaraz”.

Po części słowno-muzycznej przyszła pora na popisy taneczne. W całkiem nowej odsłonie zaprezentowały się „Szkraby”. Jak zawsze zachwyciły barwnymi strojami, uśmiechem na twarzy, gracją ruchów i akrobatycznymi  figurami. Była też okazja po raz pierwszy w progach szkolnych obejrzeć występ zespołu „Błysk”. Dziewczęta i jedyny mężczyzna w tym gronie, czyli Paweł, pokazali się w tańcu nowoczesnym. Występ bardzo się spodobał i nagrodzony został owacjami na stojąco.

Po tej dawce emocji przyszła pora na laurki, życzenia, całusy dla Mamy i Taty. Najmłodsi przez całą akademię dzierżyli w dłoniach własnoręcznie przygotowane prezenty dla swoich bliskich. Teraz   z przejęciem wypowiadali wcześniej przygotowane życzenia. Było mnóstwo pocałunków i uścisków.

Na zakończenie uroczystości przewodniczący szkoły jeszcze raz złożył  życzenia wszystkim rodzicom. Padły takie słowa:

Drodzy Rodzice

Niech pogoda życiu waszemu stale świeci

W niepogodę sił wam doda czysta miłość Waszych dzieci

Jak najdłużej bądźcie dla nas wzorem,

Przewodnikami w drodze świata,

Byśmy mogli iść Waszym  śladem

Od dzieciństwa w późne lata.