Obchody Dni Książki
niedziela, 27 maja 2018 21:29

21 maja nauczyciele, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku oraz rodzice wzięli udział w obchodach Dni Książki, które odbyły się w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Brzesku. Najpierw odczytano przedszkolakom kilka ich ulubionych baśni, a następnie zaprezentowano spektakl pt.,,Baśniowy ambaras”. Na scenie spotkały się postacie z różnych baśni, a więc obok Jasia i Małgosi pojawił się Czerwony Kapturek. Nie zabrakło również 7 krasnoludków, Królowej, Wilka i Baby Jagi, która tym razem nie była złą bohaterką nękającą bezbronne dzieci, ale Jadwigą, poważną bizneswoman. Baśniowemu ambarasowi miał zapobiec Baj, próbujący wprowadzić w krainie baśni ład. Niestety, postacie zachowywały się jak współcześni ludzie, Jadwiga prowadziła swój turystyczny interes, a krasnoludki żyły w świecie telefonów komórkowych, mieszkały w blokach i zadanie Baja nie było takie proste. Bałaganu nie ogarnął nawet Woźny. Na szczęście z pomocą przybyła wróżka Fantazja, która przywołała porządek w baśniowym świecie. A skąd tam wziął się ambaras? Oczywiście był skutkiem braku zainteresowania dzieci baśniami. Spektakl miał na celu uświadomić najmłodszym, że jednak warto czytać książki. Grę aktorską wzbogacono śpiewem oraz tańcem w wykonaniu krasnoludków. Po przedstawieniu na występujących czekał słodki poczęstunek. 

Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2018 10:47