Dyktando Niepodległościowe 2018
środa, 23 maja 2018 10:02

21 maja,  zamiast tradycyjnego międzyklasowego konkursu ortograficznego, w ramach projektu upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie naszej szkoły pisali Dyktando Niepodległościowe.

Zmagania z meandrami polskiej ortografii odbywały się na dwóch poziomach: uczniowie klas IV-VI i klasy VII- III gim. W każdej kategorii wiekowej trzeba się było wykazać znajomością zasad pisowni, ale tym razem bardzo przydatna okazała się także wiedza historyczna. Teksty nawiązywały do dziejów naszego kraju. Starsi uczniowie pisali tekst „Kino w służbie historii” a na młodszych czekała „Druga i Trzecia Rzeczpospolita”. Dyktando nie było proste, ale uczniowie dali sobie z nim radę nie najgorzej. Ostatecznie zwycięzcami w swoich grupach wiekowych okazali się: Julita Rzenno i Marek Białka.  Już wkrótce odbiorą dyplomy i nagrody.

Gratulujemy im sukcesu!