Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
środa, 16 maja 2018 10:28

14 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Uszwi odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który został zorganizowany we współpracy z Młodzieżową Radą Gminy Gnojnik. Konkurs objęty został honorowym patronatem Poseł RP Józefy Szczurek- Żelazko, Starosty brzeskiego Andrzeja Potępy, prof. dr hab. Uniwersytetu Pedagogicznego Marka Karwali, Wójta Gminy Gnojnik Sławomira Paterka. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście oraz licznie przybyli uczestnicy  wraz  z opiekunami. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4-7 szkoły podstawowej, klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne oraz członkowie stowarzyszeń i klubów seniora. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Pajor, Antonina Marcinek, Julita Cięciwa oraz Marek Białka. Szeroka była gama recytowanych utworów, uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom, co potwierdził przewodniczący jury prof. dr hab. Marek Karwala. Komisja po burzliwych obradach dokonała wyboru zwycięzców  i wśród nich znaleźli się nasi uczniowie. W kategorii szkół podstawowych Aleksandra Pajor uplasowała się na m-cu II, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zwycięzcą został Marek Białka. Gratulujemy laureatom i uczestnikom, gdyż wszyscy godnie reprezentowali PSP w Gnojniku.

Poprawiony: piątek, 18 maja 2018 11:59