Mała pszczoła wiele zdoła
wtorek, 15 maja 2018 10:58

W naszej szkole 14 maja 2018 r. odbyło się spotkanie edukacyjne pt. ,,Mała pszczoła wiele zdoła", którego uczestnikami byli uczniowie klas I-III. Spotkanie w formie warsztatów zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie „Szlakiem Kultury” w ramach projektu Eko-spotkania na Śliwkowym Szlaku finansowanego przez Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”.

Mali przyrodnicy zostali przywitani przez sympatyczne Panie przebrane w specjalne stroje. Najmłodszych do niezwykle fascynującego świata pszczół wprowadziła Pani Kasia. Na początku nastąpiło zapoznanie z tematem, podczas którego dzieci miały możliwość aktywnego udziału w rozmowach oraz oglądania zasuszonych okazów i fotografii owadów. Część edukacyjna przeplatana była atrakcyjnymi zabawami integracyjnymi i ruchowymi z rekwizytami. Uczniowie dzięki czynnym dyskusjom oraz obejrzeniu filmu dowiedzieli się między innymi o życiu i pracy nie tylko pszczół, ale i innych zapylających owadów. Dzieci przekonały się, że pszczoły pełnią istotną rolę dla całego środowiska przyrodniczego. Zostały poinformowane o tym, iż tym wyjątkowym owadom grozi wyginięcie, a także jakie szkodliwe działania człowieka zagrażają ich życiu. Dzieci podzielone na zespoły z chęcią rozwiązywały krzyżówki o pszczołach. Na zakończenie warsztatów mali miłośnicy pszczół zabrali się do pracy i sprawnymi dłońmi wyczarowali modele kwiatów. Następnie podjęli próbę zapylenia wykonanej przez siebie roślinki.

Uwieńczeniem spotkania było wręczenie poszczególnym klasom dyplomów ,,PRZYJACIÓŁ PSZCZÓŁ", a każdemu dziecku CERTYFIKATU NAJLEPSZEGO PRZYJACIELA PSZCZÓŁ. Małych przyrodników zaproszono na spotkanie podsumowujące projekt ,,Mała pszczoła wiele zdoła", które odbędzie się 13 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 w Domu Strażaka w Gnojniku.