„Znak pokoju” – podczas kolędowania w Gnojniku
środa, 31 stycznia 2018 10:52

Z kolędą na ustach po raz czternasty w nasze progi zawitali uczniowie z okolicznych szkół. Koniec stycznia to zwyczajowy okres kolędowania a tradycją stała się organizacja Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Z każdym rokiem uczestnicy zachwycają coraz wyższym poziomem artystycznym wykonywanych utworów.

Nie inaczej było i tym razem. Na scenie wspaniale pokazali się artyści ze wszystkich szkół z terenu gminy. W tym roku dominowały występy zbiorowe. Usłyszeliśmy wiele nowych pastorałek, a każde wykonanie docenione zostało przez publiczność. Były więc zasłużone brawa.

Naszą szkołę reprezentował kwintet trzecioklasistów. Na ten występ przygotowali nie tylko programowe utwory, zadbali też o odpowiedni strój i akompaniament skrzypcowy. Drugi utwór „ Gdzie jest nasze Betlejem?” wyśpiewały gimnazjalistki: Karolina, Gabrysia i Renata.

Ponadto usłyszeliśmy m.in. : „ Blask nad Judeą”, „ Dziś z radością”, „Nie bójcie się – oto zwiastuję wam”, „ W ubogiej stajence”, „Pastorałka anielska” czy „Znak pokoju”.

Każdy występ był inny, niepowtarzalny.

Na zakończenie Przeglądu wykonawcy zapozowali do wspólnej fotografii. Były tez dyplomy, podziękowania dla artystów i ich opiekunów oraz zaproszenie na kolejne spotkanie… za rok.