Pomyśl – zanim coś powiesz lub zrobisz
poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:29

W piątek 19 stycznia uczniowie starszych klas uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, zaprezentowanym przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie. Spektakl nosił tytuł „Z pamiętnika kujonki”.

Aktorzy, przerysowując nieco swoje role, pokazali jak w soczewce problemy, z którymi nierzadko spotykają się uczniowie. Było więc dokuczanie, obrażanie, wyśmiewanie, wymuszanie. Tym razem cała agresja skupiła się na tytułowej bohaterce . A wszystko dlatego, że lubiła szkołę i lubiła się uczyć. Powody agresji mogą być bardzo różne.

Celem tej prezentacji było uwrażliwienie na drugiego człowieka i wywołanie refleksji nad sposobami świadomego dokonywania wyborów. Dlatego też, zanim komuś coś powiesz lub zrobisz – przemyśl to. Nie postępuj tak, jak nie chciałbyś, aby postąpiono w stosunku do ciebie. Krótko mówiąc: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”