Święta tuż, tuż…
piątek, 22 grudnia 2017 12:51

Za oknami leciutki mróz, niewielki śnieżek przyprószył okolicę a w domach trwa gorączkowa krzątanina. Z kuchni docierają smakowite zapachy smażonego karpia, prażonych migdałów, czuć aromat cynamonu i goździków. I starsi , i młodsi mają coś do zrobienia, aby na czas zdążyć przed pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdy.

Taka świąteczna atmosfera udzieliła się również uczniom, bo przecież w szkole dziewczynki i chłopcy spędzają mnóstwo czasu. Nic więc dziwnego, że część tej wyjątkowej, niepowtarzalnej magii świątecznego okresu przeniesiona została na grunt klasowy. W salach lekcyjnych prezentują się wspaniale udekorowane choinki , dookoła ustrojone są korytarze, nad głowami unoszą się gwiazdy, gwiazdki, girlandy, gałązki jemioły, mienią się różnobarwne światełka. Każda sala jest inna. Wiele pracy poświęciły dziecięce rączki aby było tak kolorowo, świątecznie, bajecznie.

W klasach rozlegają się cichutkie pobrzękiwania instrumentów, dochodzi śpiew kolęd – znak to, że uczniowie razem z wychowawcami zasiadają do spotkań z opłatkiem. Wszyscy składają sobie życzenia, w kąt odchodzą swary i kłótnie. Jest miło i uroczyście. Na stołach królują pierożki, barszczyk, krokiety, makowiec, pierniczki i moc innych smakołyków, przygotowanych na tę okazję przez nieocenionych Rodziców.

Wszystkim , którzy przyczynili się do świętowania Wigilii klasowych składamy słowa podziękowań oraz przesyłamy z serca płynące życzenia:

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Państwu spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was

pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia.