Po przesłuchaniach recytatorów
czwartek, 07 grudnia 2017 12:14

We wtorek 5 grudnia nasza reprezentacja pojawiła się w Tarnowie na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi”. Konkurs to prestiżowy, więc i recytatorów pojawił się spory tłum. W kategorii wiekowej klasy IV – VII zgłosiło się 62 osoby. Walka toczyła się o trzy premiowane miejsca.

Tosia, Ola i Łukasz, chociaż wcześniej nieco stremowani, na scenie czuli się jak przysłowiowe ryby w wodzie. Spokojnie, z wyczuciem, z dużą kulturą słowa pięknie zaprezentowali swoje utwory. Nikt się nie pomylił, nie zapomniał tekstu, ich recytacja mogła się podobać. Ale konkurencja była duża, tak więc finał w bocheńskiej kopalni soli tym razem nie dla naszych uczniów. Trochę szkoda, ale to przecież nie jest ostatni konkurs, a każda taka konfrontacja pozwala nabrać nowych doświadczeń, porównać swoją recytację z występami innych, daje szansę poznania się z nowymi kolegami.

Nasi recytatorzy wrócili z pięknymi imiennymi dyplomami i bogatsi o nowe doświadczenia, które w przyszłości z pewnością zaowocują.

Poprawiony: czwartek, 07 grudnia 2017 14:19