Marzenia, marzenia – „Marzycielska Poczta”
czwartek, 07 grudnia 2017 12:06

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w licznych akcjach charytatywnych. W tym roku po raz pierwszy zabrali się za tworzenie kartek i pisanie listów do dzieci niepełnosprawnych lub zmagających się z chorobami. Akcja spotkała się z żywym odzewem. Niektórzy projektowali karteczki w domach, inni w grupach podczas lekcji wychowawczych.

Pomysłów było sporo i powstały naprawdę oryginalne małe arcydzieła. Jeszcze tylko trzeba napisać coś od siebie, ułożyć życzenia, dać nadzieję… czasem tak niewiele trzeba, aby sprawić, że na buzi dziecka zagości uśmiech.

Siódmoklasiści tym razem postawili na pracę grupową. W pełnej zgodzie praca szybko posuwała się naprzód. Wszystkie listy i karteczki zostały sprawdzone, aby nie wdarł się najmniejszy błądzik. Na koniec koperty opatrzono licznymi serduszkami. Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią radość i choć na małą chwilkę pozwolą zapomnieć o chorobach.