Zdrowy styl życia
poniedziałek, 13 listopada 2017 15:28

W ramach projektu ,,Zdrowy styl życia” pani  pedagog przeprowadziła w młodszych klasach lekcje na temat prawidłowego odżywiania. Zajęcia miały na celu kształtowanie nawyków spożywania owoców, warzyw oraz ograniczenie ilości słodyczy. Wprowadzeniem w tematykę zagadnień związanych z odżywianiem była baśń o księżniczce Alince i rycerzu Witaminku, który uratował życie Alince, podając jej przez 7 dni jedzenie zawierające witaminy. Baśń uświadomiła dzieciom, że nadmierne spożywanie słodyczy prowadzi do choroby i aby jej uniknąć, trzeba w codziennym odżywianiu uwzględnić porcje owoców i warzyw. Następnie uczniowie zostali zapoznani z piramidą żywienia i dowiedzieli się, co należy spożywać i dlaczego, po czym przystąpili do samodzielnego dopasowywania pokarmów do odpowiedniej grupy z piramidy żywienia. Po dawce wiedzy przyszedł czas na zabawę ruchową ,,Na zakupach”, która przypominała jej uczestnikom o rodzajach owoców i warzyw.                                                                           Kolejnym punktem realizacji projektu było przedstawienie ,,Zdrowy Czerwony Kapturek” oraz zdrowe śniadanie, które uczniowie zjedli 8 listopada. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w czasie powyższych działań przyczyniła się do zwiększenia świadomości na temat racjonalnego odżywiania i zostanie wykorzystana w praktyce.