Wspólne śniadanie
czwartek, 09 listopada 2017 14:26

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Wspólne śniadanie”, w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Uczniowie klas 1-5 bardzo solidnie przygotowali się do tego dnia. 8 listopada przynieśli przygotowane przez rodziców apetyczne, smaczne, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Przyjemnie było zasiąść za stołem i wspólnie zjeść w towarzystwie koleżanek i kolegów swoje drugie śniadanie. Dopełnieniem śniadania były sałatki owocowo – warzywne, soki i owoce. W tym dniu smakowały dzieciom wyjątkowo.

Wychowawcy przypomnieli uczniom o roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzieci dowiedziały się również, że zdrowe odżywianie to sięganie po nabiał, ryby, mięso, ciemne pieczywo, picie wody i soków, unikanie słodkich przekąsek w postaci słodyczy czy chipsów.

Mamy nadzieję, że działania przeprowadzone wśród uczniów przyczyniły się do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, a przede wszystkim wpłyną na dokonywanie właściwych wyborów.