Przedstawienie "Zdrowy, Czerwony Kapturek"
wtorek, 07 listopada 2017 15:22

W dniu 7 listopada uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem p. L. Szot
i p. M. Wawryki zaprosili starszych i młodszych kolegów na zabawne przedstawienie teatralne pt. „
Zdrowy Czerwony Kapturek”, które miało charakter prozdrowotny. Ku zaskoczeniu widzów, wilk nie pożarł babci!

Tym razem babcia z wilkiem wspólnie niezdrowo odżywiali się, doprowadzając się do boleści brzucha. Czerwony Kapturek do domku babci wzywa na pomoc doktora Ojnieboli. Na ratunek przybywają też: Gajowy, zwierzęta leśne i wróżka, którzy próbują ustalić dietę dla chorych. Pokazują, jak istotne w naszym życiu jest zdrowe, racjonalne odżywianie się. Unikanie tłustych potraw, słodyczy, spożywanie warzyw i owoców, a wraz z nimi wartościowych witamin to warunek nie tylko dobrego zdrowia, prawidłowego rozwoju, zwłaszcza młodych ludzi, ale także świetnego samopoczucia. To, co jemy, decyduje o naszym życiu i zdrowiu, więc zawsze trzeba pamiętać o mądrej i przemyślanej diecie.

Przedstawienie to z pewnością przyczyniło się do podniesienia świadomości zdrowego stylu życia wśród naszych uczniów.

Poprawiony: środa, 08 listopada 2017 16:14