Święto Szkoły 2017
wtorek, 24 października 2017 11:24

Dzień 23 października 2017 roku z pewnością wpisze się do annałów historii naszej szkoły jako wyjątkowy. A wszystko to za sprawą kolejnego, czternastego już Dnia Patrona. Dzisiejszy dzień swoją wyjątkowość zawdzięcza temu, że nasze uczniowskie grono poszerzyło się o trzydziestu siedmiu pierwszoklasistów. Są z nami również  gimnazjaliści pochodzący z okolicznych miejscowości  i dla nich też jest to pierwsze świętowanie Dnia Patrona.

Nasi najmłodsi uczniowie złożyli dziś na sztandar  uroczyste ślubowanie. Przyrzekli być dobrymi uczniami, pracować ze wszystkich sił i godnie reprezentować  szkołę. Na pamiątkę otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz prezent od Pana wójta Sławomira Paterka w postaci flag państwowych. Z wielkim przejęciem chłopcy i dziewczynki przyjmowali podarunki z rąk swoich wychowawczyń, Pani dyrektor Moniki Holik oraz Pana Andrzeja Stańczyka – kierownika referatu oświaty w gminie Gnojnik. Otrzymali również życzenia owocnej i wytrwałej pracy, a wszystko to działo się w blasku rozlicznych fleszy ( i trzeba będzie słowa  dotrzymać ).

Po tym doniosłym momencie odbyła się okolicznościowa akademia dedykowana Janowi Pawłowi II. Na scenie zaprezentowali się uczniowie młodszych i starszych klas podstawówki oraz gimnazjaliści. Pokrótce przypomnieli życie naszego umiłowanego Ojca Świętego. Padły słowa wierszy, wyśpiewane zostały piosenki. Występ zakończył utwór ks. Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą…”, a wtórowało mu przejmujące wykonanie „Ave Maria” F. Schuberta na skrzypcach.

Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza u stóp pomnika Patrona. Podczas akademii panował podniosły nastrój.