Europejski Dzień Języków
poniedziałek, 09 października 2017 10:27

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Języków. Święto to ma na celu podkreślenie roli języków obcych w codziennym życiu oraz włączenie całej społeczności w życie szkoły. Z tej okazji odbyły się konkursy międzyklasowe dla klas od IV do III gimnazjum. Pierwszym zadaniem było udekorowanie sal lekcyjnych motywami kojarzonymi z wylosowanym krajem europejskim oraz przygotowanie charakterystycznej potrawy. Podczas finału na hali sportowej każda klasa przedstawiła postać lub strój z danego kraju oraz krótką prezentację dotyczącą geografii, kultury i historii wybranego państwa.

Wszystkie klasy wykazały się samodzielnością i kreatywnością, a przy tym prezentację każdego kraju cechował adekwatny dobór materiałów do przedstawionych treści.

Wyniki:

I miejsce  - klasa III b gimnazjum

II miejsce – klasa Vb i II b gimnazjum

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!