Dbamy o zwierzęta
piątek, 06 października 2017 14:58

W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku wybrali się z wizytą do schroniska dla zwierząt w Borku. Wyjazd poprzedzony był zbiórką karmy, gryzaków, zabawek oraz koców dla podopiecznych fundacji. Społeczność szkoły chętnie włączyła się w akcje, udało się zebrać wiele niezbędnych rzeczy oraz zestawy suchej i mokrej karmy dla psów i kotów. Podczas wizyty młodzież poznała pracę schroniska od wewnątrz, miała szansę porozmawiać z wolontariuszami oraz wysłuchać prelekcji na temat adopcji zwierząt. W trakcie spaceru behawiorysta opowiedział o swojej pracy, przedstawił zasady bezpiecznego nawiązywania kontaktu z obcym zwierzęciem oraz reagowania na agresywne zachowanie psa. Zwrócił także uwagę na właściwe traktowanie i pielęgnację czworonogów. Dla wszystkich była to pouczająca lekcja odpowiedzialności za zwierzęta.

Dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom za włączenie się do naszej akcji.

Joanna Olchawa

Poprawiony: poniedziałek, 09 października 2017 10:32