Okiem pielgrzyma
czwartek, 05 października 2017 13:26

To już 17. raz kiedy u stóp Jasnogórskiej Pani gromadzi się liczna rzesza pielgrzymów ze wszystkich zakątków Polski, a bywa, że i zza granicy. Łączy ich jedno – imię Patrona szkoły – świętego Jana Pawła II.

Nie zważając na daleką drogę, chłód, deszcz, przenikliwy wiatr przybywają na wspólną modlitwę. Wśród tego mrowia ludzkiego znalazła się również grupka dzieci z naszej szkoły. Byliśmy dumni, wiedząc że nasz sztandar prezentuje się na jasnogórskich wałach w towarzystwie około trzystu podobnych. Tym razem aura dopisała, słoneczko leciutko przygrzewało, a złowieszcze chmurki wnet odsunęły się, jakby słysząc głośny śpiew i zawołania  z ponad 15 tysięcy pielgrzymich gardeł.

Kulminacją tegorocznego spotkania przeżywanego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” była uroczysta msza święta sprawowana przez ks. bp. Henryka Tomasika. Na zakończenie eucharystii odczytany został akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz list skierowany do Ojca św. Franciszka. List ten i zawarte w nim życzenia były wyjątkowe, bowiem wystosowane zostały akurat w dniu imienin papieża. Burzliwe oklaski dla solenizanta z pewnością dotarły do samego Watykanu.

Po przeżyciach duchowych – chwila dla ciała. Pokrzepieni gorącą przekąską udaliśmy się na zwiedzanie klasztoru oo. Paulinów. Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej krótka modlitwa, podziwianie bogactw w Skarbcu, rzut okiem z wałów na jasnogórskie błonia i pora powrotu do domu zbliżała się wielkimi krokami. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie, zakup pamiątek i ruszamy w drogę.

Pobyt w Częstochowie powinien pozostać na długo w pamięci uczestników pielgrzymki. Niektórzy byli po raz pierwszy, inni już kolejny. Każda taka pielgrzymka jest wyjątkowa, jedzie się z różnymi intencjami. O wizycie przypominać będą dzieciom pamiątkowe znaczki, obrazki, różańce, śpiewniki.