Sprzątanie świata 2017
wtorek, 03 października 2017 11:29

Tegoroczne sprzątanie przebiegało pod hasłem „Nie ma śmieci, są surowce”. Tradycyjnie, nasi uczniowie czynnie włączyli się w tę akcję. I chociaż aura nieco pokrzyżowała szyki, to przecież nie przekreśliła ich całkiem. W nieco późniejszym terminie na ekologiczno-porządkowy zwiad wybrali się i starsi, i najmłodsi uczniowie. Zaopatrzeni w odpowiednie atrybuty tj. jednorazowe rękawiczki oraz worki, chłopcy i dziewczynki wyruszyli, aby położyć kres śmieciom.

Terenem działań porządkowych były okolice sąsiadujące z budynkiem szkolnym oraz tzw. centrum wsi. Na pierwszy rzut oka wydawało się, ze wokół jest czysto i schludnie, a mimo to bystre oczęta i zwinne rączki wypatrzyły co-nieco papierków, puszek, butelek. Wnet wszystkie wylądowały w odpowiednich kontenerach.

Podczas tej akcji dzieci pamiętały o zasadach segregacji, uczulone też były na zachowanie bezpieczeństwa w kontakcie z różnego rodzaju odpadkami.

Sprzątanie świata to ważna akcja, ale o środowisko trzeba dbać na co dzień i my staramy się takie zasady wpajać naszym wychowankom. Na korytarzach szkolnych ustawione są pojemniki do segregacji, dzieci wiedzą o recyklingu, zbierają nakrętki, kartridże, zepsute telefony.