I znowu w szkole
piątek, 01 września 2017 14:07

I znowu w szkole!

Wakacje szybko minęły. Ani się obejrzeliśmy, a tu już początek nowego roku szkolnego. Tym razem, 4 września, zwarci i gotowi na podjęcie nowych szkolnych wyzwań stawili się uczniowie, nauczyciele, rodzice.

A jaki będzie ten nowy rok? Na pewno inny niż poprzednie. Zmieniło się sporo. Zdecydowanie spotykamy się w większym gronie. Jesteśmy teraz społecznością szkoły podstawowej oraz  klas II i III wygaszanego gimnazjum. Do szczęśliwego zakończenia tego roku poprowadzi nas nowa Pani dyrektor Monika Holik.

Inaugurację roku szkolnego poprzedziła msza święta, a potem  część oficjalna odbyła się w murach szkolnych. Dyrektor Monika Holik powitała wszystkich przybyłych na naszą uroczystość i oddała głos młodzieży. Gimnazjaliści zaprezentowali  montaż słowno-muzyczny upamiętniający tragiczne dni września 39 roku. Prezentacja multimedialna unaoczniła wszystkim tragizm tamtego okresu.

Potem przyszła pora na wystąpienia gości. Głos zabierali kolejno: sołtys wsi Pani Anna Stolarczyk, przedstawiciele Rady Rodziców, grona pedagogicznego i młodzieży. W bardzo ciepłych słowach podziękowali wszyscy Pani Ewie Prus za wiele lat pracy na stanowisku dyrektora, za ogromne zaangażowanie w pracę, za zrozumienie i chęć niesienia pomocy w każdej sytuacji, za „bycie odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu”. Przedstawiciele młodzieży powiedzieli, że od zawsze mieli tylko tego dyrektora i trudno im wyobrazić sobie  na razie kogoś innego w kancelarii.

Grono pedagogiczne podziękowało za wspaniałą, przyjazną atmosferę budowaną przez lata,  za spotykanie się z niezwykłą empatią na każdym kroku, za bycie prawdziwą przyjaciółką. Koleżeństwo wyraziło przekonanie, że tak będzie nadal, bo przecież wszyscy razem zostajemy i dalej wspólnie będziemy pracować dla dobra powierzonych nam dzieci i młodzieży.

Padły również słowa podziękowań dla Pana Mirosława Mietły – dyrektora gimnazjum. Były kwiaty, upominki, serdeczności.

„Wszystko ma swój kres i czas” – jak mawiał Sofokles. Teraz przyszła kolej na innych. Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek oficjalnie przekazał nominację nowej dyrekcji ośmioklasowej szkoły podstawowej i życzył sukcesów w pracy. Pani dyrektor podziękowała za zaufanie i obiecała, że dołoży wszelkich starań aby nasza szkoła nadal pozytywnie postrzegana była przez władze, środowisko lokalne, uczniów i nauczycieli.

Część oficjalną zakończyła prezentacja grona pedagogicznego. Następnie dzieci i młodzież  udali się do klas na pierwsze powakacyjne  spotkania z wychowawcami.

A jutro? Już od jutra czekają nowe wyzwania, odkrywanie nowych tajemnic, jedna wielka szkolna przygoda.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Poprawiony: piątek, 08 września 2017 14:39